Volejbalisti Prievidze vypadli z Vyzývacieho pohára

16.12.2015 Celý región

Prievidza 16. decembra (TASR) - Volejbalisti VK Prievidza vypadli v 16-finále Vyzývacieho pohára, keď nestačili na grécky Ethinikos Alexandropoulos. Zverenci trénera Jaroslava Vlka vyhrali v riadnom zápase 3:1, ale v rozhodujúcom zlatom sete ťahali za kratší koniec a po prehre 11:15 sa lúčia s pohárovou Európou.

Prievidžania sa rozbiehali pomalšie a v úvode o dva-tri body prehrávali. V polovici setu všsk dotiahli náskok Grékov a záver už bol v ich réžii. "Kohúti" vyhrali prvý set 25:23. Druhé dejstvo bolo jasne pod kontrolou domácich, ktorí ho vyhrali 25:19 a dostali sa do vedenia 2:0. Hostia však v treťom sete zapli na vyššie obrátky, od začiatku kontrolovali priebeh a vyhrali 25:20.

Ethnikos dominoval aj v prvej polovici štvrtého setu a zdalo sa, že nádej na zlatý set pre domácich zhasne. V koncovke však sériou štyroch bodov otočili Prievidžania na 25:23, čím vyrovnali výsledok z Grécka a o postupujúcom musel rozhodnúť zlatý set, ktorý sa hrá do 15. Ten mal grécky tím pod kontrolou a po víťazstve 15:11 oslavoval postup do osemfinále, kde sa stretne so srbským tímom Spartak Ljig. Prievidza v pohároch končí.
Vyzývací pohár, odveta 16-finále:

VK Prievidza - Ethnikos Alexandropoulis 3:1 (23, 19, -20, 23) - Zlatý set 11:15
Zápas trval: 112 minút, rozhodovali: Herbots (Bel.) a Grellier (Švaj.), 300 divákov.

Prievidza: Kašša 5, Pavelka 9, Rodriguez 18, M. Hukel 21, Szlubowski 14, Šimko 6, libero Hraňo. Tréner: J. Vlk.

Alexandropoulis: Charalampidis 7, Kiosis 6, Ilič 16, Dalakouras 22, Turanjanin 15, Kasampalis 5, libero Daridis (Vlachopoulos 2, Tselios 2). Tréner: A. Moustakidis. /prvý zápas 1:3, postúpil Alexandropoulis/